Два аспирина за Дортмунд в опита си да стигне Байерн (видео)

Борусия Дортмунд направи грешна стъпка в опита си да стигне максимално близо до Байерн в класирането. В мач от 6-ия кръг на Бундеслигата, "жълто-черните" загубиха с 0:2 при гостуването си на Байер Леверкузен.

Адмери Мехмеди откри резултата за "аспирините" още в 10-ата минута, разписвайки се след едно изпълнение на корнер. Хавиер Ернандес-Чичарито оформи крайния резултат в 79-ата минута, завършвайки хубава контра на своя тим, преминала и през Чалханоглу.

Гостите могат да съжаляват, тъй като направиха няколко пропуска, като най-деен беше Пиер-Емерик Обамеянг, който при резултат 0:1 не успя да вкара сам срещу вратаря. Нападателят вкара топката във вратата на домакините в 88-ата минута, но попадението беше отменено заради засада.

Дортмунд остава с 12 точки, на 4 зад лидера Байерн, докато Леверкузен събра 10 т. и се изкачи на 7-ма позиция.