Дортмунд с трета поредна победа в Бундеслигата

Борусия Дортмунд записа успех с 3:1 при домакинството си на Фрайбург, което бе част от програмата на 5-ия кръг в Бундеслигата. Това е трети пореден успех на възпитаниците на Томас Тухел, като дори временно изравниха по точки Байерн Мюнхен на върха на класирането (баварците, обаче тепърва ще играят своя двубой от кръга).

"Жълто-черните" бяха по-добрия отбор през първата част, но успяха да стигнат до гол чак в 45-ата минута. Гьотце изведе Усман Дембеле в пеналта, той продължи успоредно на голлинията за Пиер-Емерик Обамеянг, който отблизо засече кълбото в мрежата за 1:0.

Втората част също започна добре за Дортмунд и Лукаш Пишчек в 53-ата удвои аванса на своя тим. Максимилиан Филип до известна степен върна интригата с гола си в 60-ата минута, но Рафаел Герейро в 91-ата минута сложи точка на спора и оформи победата за своя тим, носейки радост по трибуните на "Сигнал Идуна Парк".