Дортмунд с победа над Вердер в луд мач

Борусия Дортмунд записа труден успех над Вердер Бремен с 3:2 в страхотен мач от програмата на 28-ия кръг в Бундеслигата. Домакините от "Сигнал Идуна Парк" имаха  откриха резултата малко след почивката чрез дежурния си реализатор Пиер-Емерик Обамеянг. В 53-ата минута Марко Ройс асистира, а Обамеянг завърши атаката с технично изпълнение, копвайки над вратаря.

Последва сензационен обрат. Равенството бе факт в 69-ата минута след автогол на Гонсало Кастро, а пет минути след това Златко Юнузович смълча трибуните с прецизно изпълнение в пеналта. До края на мача се стигна до нов пълен обрат, като първо Шинджи Кагава засече от движение при подаване на Марсел Шмелцер и изравни в 77-ата минута, а пет по-късно резервата Адриан Рамос също се разписа и донесе трите точки на своя тим. Така Борусия Дортмунд събра 67 точки и изостава на пет от лидера Байерн. Вердер Бремен е 14-и в таблицата с 28 пункта.