Дортмунд с обрат срещу Аугсбург

Борусия Дортмунд се наложи с 3:1 при визитата си на Аугсбург в среща от 27-ия кръг на Бундеслигата. Срещата започна добре за домакините, които поведоха в резултата след малко повече от четвърт час игра. Каюби намери добре на далечната греда  Финбогасон и той реализира на празна врата - 1:0.

Точно преди почивката "жълто-черните" върнаха гола при една атака, която започна от Хенрих Мхитарян и завърши с него. Той подаде за Ройс, който пусна за Шахин и турчинът изведе Мхитарян на добра позиция, а той прати кълбото в долния десен ъгъл.

През втората част обратът бе пълен. В 69-ата минута Рамос получи в наказателното поле, а той върна към Гонсало Кастро. Последният стреля технично в десния ъгъл за 1:2. Точка на спора сложи Адриан Рамос 15 минути преди края, оформяйки крайния резултат.