Байерн спечели нови три точки, без да си дава зор

Байерн Мюнхен записа труден успех с 1:0 при визитата си на Кьолн в мач от 27-ия кръг на Бундеслигата. Единственият гол в мача бе дело на Роберт Левандовски в 10-ата минута. Бранител на домакините не изчисти добре центриране на Тиаго Алкантара и голмайсторът на Бундеслигата с прецизен техничен удар в левия ъгъл бе точен за 0:1.

През втората част "козлите" заиграха малко по-смело и стигнаха до много добра възможност, но Давид Алаба блокира удара на Антони Модест.

Успехът отново донесе аванс на шампионите от 8 точки пред втория Борусия Дортмунд, чийто двубой е в неделя. Попадението е под №25 за Левандовски от началото на първенството, с което той постави нов личен рекорд. Иначе Байерн Мюнхен събра 69 точки на върха и води с осем на Дортмунд. Кьолн е девети в таблицата с 33 пункта.