Късмет носи на Шалке трите точки срещу Мьонхенгладбах

Шалке 04 измести Борусия Мьонхенгладбах от 4-ото място в Бундеслигата, след като записа победа с 2:1 именно над този съперник. "Кралскосините" можеха и да загубят с разлика, но благодарение на великолепните изяви на вратаря Ралф Феерман и пропуснатите чисти положения от страна на нападателите на гостите се стигна до този резултат. Гредите също помогнаха на два пъти на тима от Гелзенкирхен.

След нулево първо полувреме, домакините поведоха след час игра. Австрийският защитник на гостите Мартин Хинтерегер си отбеляза нелеп автогол, който даде преднина на Шалке. Гостите все пак успяха да се върнат в мача в 79-ата минута, когато Андреас Кристиенсен възстанови статуквото. Последната дума в двубоя обаче бе за Леон Горецка, който с точен изстрел осигури важните три точки за домакините.