Победа остави Дортмунд в борбата за титлата

Борусия Дортмунд се наложи с 2:0 над гостуващия Майнц 05 в последен мач от 26-ия кръг на германското футболно първенство. Възпитаниците на Томас Тухел спечелиха за пети път в последните си шест мача в Бундеслигата и с 61 точки заемат второто място, на 5 точки зад лидера Байерн. Домакините имаха сериозно превъзходство през цялата среща и тези два гола са най-малкото, с което гостите се измъкнаха.

Марко Ройс реализира за 1:0 в 30-ата минута след забележителна асистенция на Гонсало Кастро, а в 73-ата минута Шинджи Кагава завърши акция на своите за 2:0. Малко преди края Хенрих Мхитарян и Марсел Шмелцер пропуснаха да направят резултата класически, след като пропиляха добри положения.

С тази победа Борусия съкрати на 5 точки аванса на лидера Байерн Мюнхен, като до края остават осем кръга. Майнц от своя страна е шести и продължава битката за място в Европа.