Херта с важна победа над Шалке (видео)

Херта Берлин се поздрави с важна победа с 2:0 над Шалке 04 в първия мач от 26-ия кръг на Бундеслигата. Двубоят на практика бе пряк сблъсък между два от отборите борещи се за третото място в крайното класиране. След този успех столичани дръпнаха с 4 точки пред днешния си съперник.

Първото полувреме вървеше към нулево равенство, но все пак Ведад Ибишевич в 42-ата даде аванс на своя тим. Саломон Калу изведе Генки Харагучи в наказателното поле, той продължи към Ибишевич, който прати топката във вратата за 1:0.

Никлас Щарк в 65-ата минута оформи успеха на домакините на "Олимпиащадион". Той се извиси след центриране от корнер и с глава заби втори гол във вратата на съперника - 2:0. До края на мача домакините вкараха още два гола, които обаче бяха отменени заради засади.