Победи изкачи Шалке на четвърто място

Шалке записа успех с 3:1 като гости на Кьолн в среща от кръга на Бундеслигата и по този начин се изкачи до 4-та позиция в класирането. Двубоят в Кьолн предложи много емоции, а още от самото начало си личеше кой ще е победителят. Във 2-та минута Шалке получи право да изпълни дузпа, а зад топката застана Клаас-Ян Хунтелаар, който бе точен - 1:0.

В 23-та минута Макс Майер се разписа за 2:0, след като асистенция на Пиер-Емил Хьойберг. "Козлите" все пак успяха да намалят десет минути след това, когато Филип Младенович центрира перфектно и с глава Леонардо Бетанкур направи 1:2. В ответната атака Янис Белханда тресна гредата за Шалке.

Всичко в този мач приключи в 76-та минута, когато Денис Аого намери перфектно Франко ди Санто и той на празна врата оформи крайното 3:1. Така Шалке събра 41 точки и вече е на четвъртото място, само на една зад третия Херта. Кьолн пък си крета в средата на таблицата и е с 30 точки на 11-та позиция.