Стадион: "Сигнал Идуна Парк", Дортмунд
Дата: 05.03.2016г.
Час: 19:30
Съдия: Тобиас Щилер

Надеждите за първото място на Борусия Дортмунд отново са живи. През седмицата "жълто-черните" постигнаха четвърта поредна победа в Бундеслигата, след като се наложиха с 2:0 при гостуването си на новака Дармщат, за когото това бе трето поражение в последните четири двубоя. Възпитаниците на Томас Тухел бяха безапелационни срещу "лилиите" и с голове на Адриан Рамос няколко минути преди почивката и на Ерик Дурм в началото на втората част прибраха трите точки. Успехът доближи Борусия само на пет точки от лидера Байерн Мюнхен. Вестфалци имат в актива си 57 пункта. Единственият отсъстващ за домакините е Сократис.

Лидерът и шампион на страната Байерн Мюнхен се срина през седмицата, след като допусна повече от изненадваща загуба с 1:2 от Майнц 05 у дома и десет кръга преди края интригата в Бундеслигата се върна, тъй като разликата с преследвача Борусия Дортмунд 10 кръга преди края на сезона вече е само 5 точки, като играчите на Пеп Гуардиола трябва да са нащрек, тъй като дистанцията може да бъде редуцирана и до 2 точки, ако баварците допуснат второ поредно в директния сблъсък. Аут за важния сблъсък са Боатенг, Хави Мартинес и Щарке.

Байерн разби с 5:1 Борусия в първия мач между двата отбора по-рано през сезона. Освен това, баварците са в серия от две поредни победи при последните си две визити на шампионатно ниво в Дортмунд с 1:0 и 3:0. През сезон 2012/13 двата двубоя между съперниците завършиха 1:1, а преди това "жълто-черните" бяха в поредица от четири последователни успеха.

Прогноза: Борусия Дортмунд - Байерн Мюнхен 2:2