Дортмунд взе своето при гостуването си на Мьонхенгладбах

Борусия Дортмунд записа успех с 3:1 при визитата си на Борусия Мьонхенгладбах в дербито на 18-ия кръг на Бундеслигата, състояло се на стадион "Борусия Парк".
В 41-ата минута Марко Ройс откри резултата. Илкай Гюндоган пусна превъзходен пас по конец към Марко Ройс, който реализира с плътен изстрел от малък ъгъл по диагонала.

В началото на второто полувреме звездата на Дортмунд подаде за гола на Хенрих Мхитарян, който удвои аванса на своя тим. "Жребците" отвърнаха на удара малко преди и да е изминал един час игра, след като дежурният голмайстор Рафаел успя да се разпише.

Четвърт час преди края Гюндоган вкара решителния трети гол за "жълто-черните", с което на практика сложи точка на спора. След тази победа Борусия Дортмунд се бетонира на второто място с актив от 41 точки - с осем по-малко от лидера Байерн. Гладбах е четвърти с 29 пункта.