Весела Коледа за Байерн след успех над Хановер и загуба на Дортмунд

Байерн Мюнхен записа минимален успех с 1:0 при визитата си на Хановер 96 и по този начин баварците ще зимуват на върха на класирането в Бундеслигата с 8 точки преднина пред Борусия Дортмунд. В същото време "жълто-черните" загубиха с 1:2 от Кьолн.

За Байерн единственото попадение реализира Томас Мюлер от дузпа в 40-ата минута. В другия мач играчите на Дортмунд имаха преимущество през първото полувреме, откривайки резултата в средата му чрез Сократис. Десетина минути преди края на редовното време Герхард нацели десния страничен стълб, а малко след това Цолер изравни след грешка на вратаря Бюрки. В последната минута защитата на Борусия изпусна Антони Модест, който вкара красив гол и донесе трите точки на своите.