Късен гол носи трите точки на Аугсбург срещу Шалке

Аугсбург се наложи с 2:1 при домакинството си на Шалке 04 в среща от кръга на Бундеслигата. Срещата вървеше към равенство, но в последните секунди се стигна до победния гол.

Иначе в 34-та минута Доминик Кор стреля, топката се отклони от тялото на Йонг-Хо Хонг и влезе в мрежата на Шалке - 1:0. Малко след почивката Леон Горецка можеше да изравни, но ударът му попадна в гредата. Все пак тимът от Гелзенкирхен се добра до гола. В 70-та минута Ерик-Максим Чупо-Мотинг намери Сеад Колашинац, който преодоля с хубав удар вратаря Марвин Хитц за 1:1.

В добавеното време Франсиско Каюби с прекрасен удар в горния ляв ъгъл на вратата донесе радост на феновете на домакините за крайното 2:1.

Аугсбург има 16 точки и се измъкна от опасната зона. Шалке остава на осмата позиция с 24 точки.