Байерн проспа едно полувреме, но се справи с Инголщат

Байерн Мюнхен се наложи над Инголщат с 2:0 в мач от 16-ия кръг на Бундеслигата. Домакините изиграха едно доста слабо първо полувреме на своя "Алианц Арена", като малко преди почивката Мануел Нойер трябваше на няколко пъти да се намеси решаващо. Единственото по-добро положение за баварците бе един прехвърлящ удар на Роберт Левандовски, който беше изчистен пред голлинията.

През втората част шампионите вдигнаха оборотите и стигнаха до два гола. Те откриха резултата в 65-ата минута чрез Левандовски, който вкара от малък удар, след асистенция на Джером Боатенг.  Десет минути след това Лам удвои и по този начин сложи точка на спора. Байерн Мюнхен събра 43 точки на върха, докато Инголщадт заема 11-а позиция с актив от 20 пункта.