Няма кой да спре Байерн - баварците все по-близо до нова титла

Байерн Мюнхен победи Шалке като гост с 3:1 в дербито на 13-ия кръг в Бундеслигата, играно на стадион "Фелтинс Арена". Играичте на Пеп Гуардиола стигнаха трудно до успеха, но трите точки ги отдалечават още повече от втория в класирането.

Баварците откриха резултата десет минути след началото на мача чрез Давид Алаба, който вкара след хубав удар и рикошет. В 17-ата минута Макс Майер изравни след прецизен удар и грешка на Мануел Нойер, който позволи на топката да мине между ръцете му.

В 69-ата минута Хави Мартинес върна аванса на гостите, след като засече с глава центрирането на Робен отдясно и не остави шансове на Ферман.

В края на срещата Матип прехвърли Нойер с глава, но не уцели вратата, а в последната минута на редовното време Левандовски нацели гредата. В добавеното време обаче Томас Мюлер оформи крайния резултат.

Така шампионът Байерн изкова още една победа в Бундеслигата и след 13 кръга вече има 8 точки преднина на върха.