Дортмунд скъси дистанцията до Байерн, Шалке с равенство

Борусия Дортмнуд не сгреши срещу Вердер Бремен и с успех 3:1 като гост в 11-я кръг на Бундеслигата намали на 5 точки изоставането си от Байерн Мюнхен, който държи първото място.

Поредният впечатляващ мач направиха Марко Ройс и Хенрих Мхитарян. Двамата реализираха головете за успеха на "жълто-черните". Ройс откри още в 9-ата минута, като основна заслуга за гола имаше Мхитарян. "Бременските музиканти" успяха да изравнят след малко повече от половин час игра. Точен изстрел от близко разстояние на Антони Уджа направи резултата - 1:1.

Минута преди почивката обаче Мхитарян изпрати топката в мрежата с глава след асистенция на Матс Хумелс. В 72-ата минута Ройс реши всичко в мача с нов точен шут, който не даде шанс на Феликс Вийдвалд.

Шалке 04 направи хикс 1:1 с Инголщад, а Кьолн и Хофенхайм завършиха 0:0.