Шалке и Волфсбург с победи, незадоволително реми за Леверкузен

Шалке 04 надви трудно у дома Херта с 2:1 в среща от кръга на Бундеслигата. Гостите играха в намален състав от 18-ата минута, когато Ведад Ибишевич получи директен червен картон. "Миньорите" поведоха с гол на Бенедикт Хьоведес (27) след пас на Гайс, но Саломон Калу (73) изравни за тима от Берлин след асистенция на Вайзер, а Мак Майер (90) донесе победата за "кралскосините", които остават трети с 19 точки. Херта заема пета позиция с 15 точки.

В същото време Байер Леверкузен направи 0:0 при визитата си на Хамбургер. "Аспирините" са осми с 14 точки, а Хамбургер заема 11-а позиция с 11 точки.

Волфсбург срази на свой терен Хофенхайм с 4:2. В първата минута Макс Крузе откри резултата, а Бас Дост (7) удвои аванс на "вълците" след асистенции на Юлиан Дракслер. Джереми Толян (29) и Джонатан Шмид (54) изравниха за 2:2, но след нови две попадения на Макс Крузе (62, 83) и асистенции на Луис Густаво и Андре Шюрле донесоха победата за домакините.