Стадион: "Везерщадион", Бремен
Дата: 17.10.2015г.
Час: 16:30
Съдия: Кристиан Дингерт

Вердер Бремен допусна четвърта поредна загуба в предишния кръг и общо пета за сезона, след като "бременските музиканти" отстъпиха с 1:0 при гостуването си на Хановер 96, като по този начин станаха първият отбор, който тимът от Долна Саксония побеждава в кампанията до момента. Сега обаче препятствието пред играчите на Виктор Скрипник е много по-сериозно, тъй като край река Везер акостира хегемонът Байерн. В момента Вердер заема 14-то място в класирането с актив от 7 точки. Волф, Йълдъръм и Йохансон продължават да лекуват травми и ще пропуснат настоящия двубой.

Германската класика бе по-скоро тренировка, в която шампионът Байерн Мюнхен размаза с 5:1 може би най-големия си конкурент през настоящата кампания Борусия Дортмунд. Така след само осем кръга баварците вече имат седем точки преднина на върха пред "жълто-черните" и едва ли ще има кой да ги спре към рекордната четвърта поредна Салатиера. Играчите на Пеп Гуардиола са с 24 пункта, а тези на Томас Тухел - със 17. Томас Мюлер вкара два гола през първото полувреме, а след почивката бившите асове на Дортмунд Роберт Левандовски и Марио Гьотце решиха спора с още три попадения. Пиер-Емерик Обамеянг беше намалил на 1:2 преди полувремето. Кадровите проблеми пред Байерн се увеличиха, тъй като в лазарета попадна Марио Гьотце, който ще бъде извън терените до края на календарната година и началото на следващата заради скъсан мускул на крака. Другите с травми са Бадщубер, Бенатия, Рибери и Видал, но пък в състава попадна Робен.

Байерн Мюнхен е във впечатляваща серия от 9 поредни победи над Вердер на шампионатно ниво. Още по-респектиращ е и фактът, че при последните си две гостувания на "Везерщадион" баварците отбелязаха общо 13 гола и не допуснаха нито един във вратата си (0:2, 0:7 и 0:4).

Прогноза: Вердер Бремен - Байерн Мюнхен 0:3