Шалке с изненадващо поражение у дома

Шалке допусна неприятна загуба на свой терен с 0:3 от Кьолн в среща от кръга на Бундеслигата. Така "кралскосините" изпуснаха възможността да се изкачат, временно на втора позиция и остават 3-ти с 16 точки. Кьолн от своя страна е на пета позиция с 14 пункта.

По всичко изглеждаше, че двата тима ще се оттеглят на почивка при нулево равенство, но при последната си атака за тази първа част "козлите" откриха резултата. Леонардо Бетанкур намери Антони Модест и той се разписа с прекрасен удар - 0:1.

В 79-та минута се стигна до удар на Олковски и спасяване на вратаря, но Яник Герхард беше най-близо и направи добавка за 0:2.

Пет минути след това Кевин Фогт намери Симон Цолер на страхотна позиция и той препарира за трети път стража на домакините, оформяйки класическата победа за своя тим.