Класика за Байерн и 101 гола за Левандовски

Байерн Мюнхен разгроми Майнц с 3:0 като гост в среща от 7-ия кръг на Бундеслигата. Първото полувреме ще се запомни с това, че Томас Мюлер пропиля дузпа за баварците. След почивката обаче прошка нямаше.

В 51-ата минута Левандовски откри резултата, засичайки с глава центриране на Кингсли Коман. Това бе гол номер 100 за поляка в германския елит. В 63-ата минута останаха съмнения за засада, но все пак Байерн стигна до втори гол. Чаби Алонсо подаде към Артуро Видал, който изведе Роберт Левандовски и полякът финтира вратаря и се разписа за 2:0.

Пет минути след това Дъглас Коста проби отляво и потърси пас към далечната греда, където Кингсли Коман се разписа на празна врата, оформяйки крайния успех за своя тим.