Стадион: "Кофасе Арена", Майнц
Дата: 26.09.2015г.
Час: 16:30
Съдия: Бастиан Данкерт

Майнц допусна втора поредна загуба като гост в Бундеслигата, след като в междинния кръг играчите на Мартин Шмид отстъпиха с 1:0 при визитата си на Байер Леверкузен. Поражението не се отрази за "05" и тимът продължава да заема 9-та позиция в таблицата с актив от 9 точки, с колкото са още два отбора, но показателите на Майнц са по-добри. Контузени за предстоящия сблъсък с шампиона са Фрай и Сото, а по всяка вероятност за пореден път българският национал Тодор Неделев няма да попадне в групата за мача.

След 6 кръга Бундеслигата вече има нов и познат лидер. В мач за историята Роберт Левандовски вкара всичките пет гола за шампиона Байерн Мюнхен при соловата му наказателна акция с 5:1 над Волфсбург. Полският национал не започна сред титулярите, но след като "вълците" водеха с 0:1, се наложи да влиза на полувремето. Той набързо привлече вниманието на целия свят върху себе си, след като в рамките на девет минути (51, 52, 55, 57 и 60 мин.) наниза пет попадения. До днес Левандовски не беше забивал повече от два гола за Байерн в един мач от Бундеслигата, но тази вечер счупи рекордите. По този начин шампионите продължават без грешка и имат 100%-ов актив от точки до момента - 18, което е с 2 повече спрямо досегашния водач Борусия Дортмунд. За гостуването на Майнц контузени продължават да са крилата Рибери и Робен, както и Бенатия, Бадщубер и Кирхоф.

Байерн е в серия от три поредни победи при гостуванията си на Майнц. През изминалия сезон баварците спечелиха трудно с 2:1 след обрат и гол на Робен в 90-ата минута. Последният успех на домакините пък е от сезон 2011/12 с 3:2.

Прогноза: Майнц 05 - Байерн Мюнхен 0:3