Дортмунд загуби точки и първото място

Борусия Дортмунд загуби две точки при гостуването на Хофенхайм в двубой от шестия кръг на Бундеслигата, който завърши 1:1. Така беше прекъсната серията от 11 поредни победи на отбора на Томас Тухел във всички турнири. След този кръг Борусия остана на второ място за първи път от началото на сезона с актив от 16 точки, докато Хофенхайм е предпоследен с два пункта.

Резултатът бе откри три минути преди почивката, когато след добра атака на домакините Едуардо Варгас намери Себастиан Руди и той с диагонален шут реализира за 1:0. През второто полувреме Тухел реагира и пусна в игра Хенрих Михтарян и Илкай Гюндоган. Това веднага се отрази на играта на отбора, а в 55-ата минута Пиер-Емерик Обамеянг вкара седмия си гол в Бундеслигата, оформяйки крайното 1:1.

До края на мача "жълто-черните" имаха повече положения, но не успяха да сътворят пълен обрат.