Жълтата подводница с успех срещу Билбао

Виляреал вече е на второ място в испанската Ла Лига, след като днес постигна домакински успех над Атлетик Билбао с 3:1. Разбира се, позицията на "жълтата подводница" може да се промени, тъй като по-късно днес Барселона също ще изиграе своя мач от този кръг.

В 42-ата минута съдията отсъди спорна дузпа за домакините за падането на Лео Баптищао в наказателното поле. От бялата точка Бруно Сориано бе точен - 1:0. След почивката реферът пък не отсъди наказателен удар пред вратата на домакините. Иначе в 66-ата далечен изстрел на Марио Гаспар попадна около сглобката на вратата - 2:0.

В 72-ата Лео Баптищао нацели греда. Седем минути по-късно бразилецът реализира трето попадение в мрежата на Ираисос. В края на мача Ариц Адурис вкара почетното попадение за гостите.