Класически Дортмунд се разправи с аспирините

Борусия Дортмунд записа класически успех с 3:0 при домакинството си на Байер Леверкузен в мач от 5-ия кръг на Бундеслигата. На своя "Сигнал Идуна Парк" играчите на Томас Тухел бяха по-добрият отбор от началото до края и заслужено се поздравиха с крайния успех.

Домакините откриха резултата чрез Йонас Хофман в 19-ата минута. Като трябва да се отбележи невероятният далечен диагонален пас от страна Шинджи Кагава, който асистира за това попадение.

Малко преди да изтече един час игра Шинджи Кагава удвои преднината на "жълто-черните", след като завърши с точен удар продължителна атака на своя тим. В 74-ата минута Пиер-Емерик Обамеянг направи резултата класически, реализирайки отсъдената дузпа за нарушение срещу Гинтер.

След петата си поредна победа Борусия Дортмунд се върна на върха в класирането с пълен актив от 15 точки, докато Байер е чак 13-и с шест пункта на сметката си.