Спорна дузпа носи трите точки на Байерн

Байерн Мюнхен записа труден успех с 2:1 при домакинството си на Аугсбург в мач от 4-ия кръг на Бундеслигата. По този начин баварският колос продължава да бъде с пълен актив от точки.

Успехът днес обаче стана факт след късни голове и много спорна дузпа, реализирана от Томас Мюлер в последната минута. Съдиите прецениха, че Дъглас Коща е бил фаулиран от Маркус Фойлнер в наказателното поле и така се стигна до изпълнението на наказателния удар.

Иначе Байерн дълго време губеше в резултата. Малко преди почивката Есвайн препарира Нойер с мощен удар от десетина метра. Този изненадващ резултат се запази четвърт час преди края на редовното време, когато Левандовски напредна и подаде вляво на Томас Мюлер, чийто техничен удар беше спасен от вратаря на гостите, но полякът направи добавка отблизо за 1:1.