Пеп и Видал се скарали на полувремето на мача с Байер

Старши-треньорът на Байвер Мюнхен Хосеп Гуардиола и новото попълнение на тима Артуро Видал са в обтегнати отношения след последния мач на баварците срещу Байер Леверкузен. Причина за това е поведението на чилийския национал в 30-та минута и 40-та секунда на въпросната среща, когато резултат бе все още 1:0 за мюнхенци.

В дадената ситуация топката се намираше в защитниците на Байерн, след това попадна в краката на Видал, който закъсня с появата си в нужната зона. След това Артуро, вместо да тръгне напред и да разгърне атаката, той подаде назад.

Според информацията, това вбесило Гуардиола, който държи на стриктно спазване на указанията и на полувремето испанецът се развикал на Видал още в тунела. Играчът от своя страна също отвърнал на своя треньор и спорът продължил в съблекалнята.

В интерес на истината, чилиецът подобри играта си след почивката и в крайна сметка бе избран за Играч на мача. Байерн пък вкара още два гола за крайното 3:0.