Байерн измъкна трите точки от Хофе (видео)

Хофенхайм не успя да стигне до равенство и загуби домакинството си на Байерн Мюнхен с 1:2 в среща от 2-ия кръг на Бундеслигата. Домакините могат да съжаляват, тъй като пропуснаха дузпа, а победният гол за баварците бе факт в последната минута на добавеното време.

Баденският тим откриха чрез Кевин Фоланд още в деветата секунда. Нападателят се възползва от грешка на Дейвид Алаба, който опита да върне топката назад, но кълбото попадна в играча на Хофе, който се разписа, откривайки резултата.

Байерн изравни в 41-ата минута, когато Томас Мюлер бе точен след добавка при шут на Дъглас Коща и спасяване на Оливер Бауман. В 74-ата минута Еуген Полански изпусна дузпа за Хофе, като за нарушението Жером Боатенг беше изгонен с втори жълт картон. Все пак в 90-ата минута Левандовски бе точен, след асистенция на Дъглас и донесе трите точки на своя тим.

В друга среща, играна по същото време Леверкузен също спечели три точки, побеждавайки с 1:0 като гост на Хановер 96.