Байерн откри Бундеслигата с разгромна победа (видео)

Байерн Мюнхен откри сезона в Бундеслигата с категорична победа над Хамбургер с 5:0 на стадион "Алианц Арена". Баварците бяха по-добрият отбор и можеха да постигнат и още по-категоричен резултат.

След близо половин час Меди Бенатия откри резултата, засичайки с глава центриране на Чаби Алонсо. В началото на втората част Роберт Левандовски удвои аванса на своите с удар отблизо. В 69-ата минута Дъглас Коста догони една невъзможна топка около тъчлинията, след това бразилецът напредна и центрира в малкото наказателно поле, където Томас Мюлер без проблеми направи резултата класически.

Последният вкара втория си гол в мача четири минути след това, оползотворявайки страхотен пас на скорост от Левандовски. Три минути преди края на редовното време  Дъглас Коста също се разписа, вкарвайки по диагонала малко пред границата на наказателното поле.