Интригата за оцеляване в Бундеслигата се запазва до края

Битката за оцеляване в Бундеслигата ще приключи чак в последния кръг. В днешния 33-ти опашкарят Щутгарт стигна до домакински обрат и победа над Хамбургер, като по този начин значително увеличи шансовете си да остане в елита.

Гостите от Хамбургер поведоха в 12-ата минута чрез Гойко Качар, но в 27-ата Кристиан Гентнер изравни. В 35-ата Мартин Харник оформи крайното 2:1.

След успеха Щутгарт събра 33 точки и зае 16-ата позиция, която дава право на плейаут с третия тим във Втора Бундеслига.

Междувременно Падерборн загуби драматично визитата си на Шалке 04 и вече е на последното място в класирането с 31 т. в своя актив - на точка от 17-ия в таблицата Хамбургер.

"Кралскосините" спечелиха в Гелзенкирхен с попадение на Клаас-Ян Хунтлелаар две минути преди края на мача.

В последния кръг Фрайбург (34 т.) и Хановер (34 т.) играят един срещу друг. Те са точно над опасната зона, в която понастоящем се намират Щутгарт (33 , Хамбургер (32 ) и Падерборн (31).