Байерн и Дортмунд със загуби в днешния ден на Бундеслигата (видео)

Фрайбург записа впечатляваща победа над Байерн Мюнхен с 2:1 в среща от 33-ия кръг на Бундеслигата. Гостите откриха резултата чрез Бастиан Швайнщайгер в 13-ата минута, след хубав удар от около седем метра. Двайсетина минути след това застрашеният от изпадане опашкар изравни след соловата акция на Адмир Мехмеди, която завърши с хубав в долния ляв ъгъл.

Към на мача края Швайнщайгер бе близо до нов гол, но тресна гредата. В 89-тата минута бившият футболист на Байерн Нилс Петерсен вкара малко след влизането си като резерва и хвърли в екстаз феновете по трибуните.

След третата си поредна загуба в първенството Байерн остава със 76 пункта на върха, докато Фрайбург има 34 точки и направи важна крачка към спасението.

В същото време Борусия Дортмунд също допусна поражение с 1:2 като гост на Волфсбург. Калигури даде аванс на домакините още в 35-ата секунда, а Обамеянг реализира от дузпа за изравняването на резултата в 10-ата минута. За крайния успех на "Вълците" точен бе Налдо в 49-ата минута и така тимът продължава да няма загуба у дома през този сезон в Бундеслигата.