Леверкузен с успех срещу мислещия за Барселона Байерн

Байер Леверкузен постигна домакинска победа над Байерн Мюнхен с 2:0 в мач от 31-ия кръг на Бундеслигата. Тимът на Рогер Шмид игра много силно и заслужено се поздрави с успеха, докато баварците очевидно мислеха повече за сблъсъка с Барселона в сряда и днес не се представиха на добро ниво. Освен това гостите играха с експериментален състав, което допълнително утежни задачата им.

В началото на двубоя гол на Щефан Кийслинг с глава бе неправилно отменен заради засада. В 55-та минута "червено-черните" откриха резултата чрез Хакан Чаланоглу, който изпълни по превъзходен начин пряк свободен удар от 24 метра - 1:0.

В 81-та минута Карим Белараби направи страхотен рейд през центъра, след което изведе резервата Юлиан Брант, който с премерен шут от близо 20 метра младокът сложи точка на спора.

Във временното класиране Байер вече е на трето място с актив от 58 точки, а мюнхенци са недостижими - първи със 76 пункта на сметката си.