Класически Байерн с лесен успех срещу Айнтрахт (видео)

Байерн Мюнхен записа класически успех с 3:0 срещу гостуващия Айнтрахт и така продължава да води уверено в Бундеслигата. След 28 кръга баварците са със 70 точки, с 13 повече пред Волфсбург, който по-късно гостува на Хамбургер. Айнтрахт изостава от лидера с 35 точки разлика, заемайки осмата позиция точно с половината от актива на Байерн.

Шампионите откриха резултата в 15-ата минута, когато Томас Мюлер свали топката за Левандовски и полякът с удар от границата на пеналта откри резултата. Малко преди почивката Томас Мюлер вкара топката във вратата на гостите, но съдийската бригада отмени редовното попадение, маркирайки спорно нарушение в атака.

В средата на второто полувреме Левандовски вкара втория си гол в мача, а малко преди това Марио Гьотце нацели гредата. Четвърт час преди края и полякът уцели страничния стълб. В 82-та минута Томас Мюлер също се разписа, при това от много малък ъгъл и оформи крайния резултат.