Фантастична четворка за Леверкузен срещу Хамбургер

Байер Леверкузен записа пета поредна победа в Бундеслигата. "Аспирините" постигнаха успех над Хамбургер с впечатляващото 4:0 в мач от 27-я кръг на немското първенство.

Домакините поведоха още в 7-ата минута, когато Карим Белараби даде отличен пас към Гонзало Кастро, който реализира за 1:0. Вторият гол падна минута преди почивката и бе дело на Щефан Кислинг, който надскочи защитата на гостите след асистенция на Кастро и с глава се разписа за 2:0.

Кислинг направи резултата класически малко след почивката. Четвъртото попадение падна в 63-ата минута, когато Кастро вкара втория си гол в мача и оформи крайния резултат.

След успеха си днес Леверкузен продължава да е на четвърто място във временното класиране с 48 точки в актива си - на две от третия Борусия Мьонхенгладбах. Хамбургер пък остава в зоната на изпадащите, заемайки 16 позиция с 25 точки.