Мьонхенгладбах удари Байерн насред Мюнхен

Мьонхенгладбах  удари Байерн насред Мюнхен

Борусия Мьонгенгладбах записаха впечатляваща победа с 2:0 при визитата си на Байерн Мюнхен. Това беше първата домакинска загуба на баварците през сезона и едва четвъртата в първенството под ръководството на Пеп Гуардиола.

Футболистите на Люсиен Фавр разчитаха на контраатаките, за да нанесат своя удар на "Алианц арена". Те го направиха два пъти чрез Рафаел и със съдействието на неубедителния вратар на домакините Мануел Нойер.

Гостите поведоха след половин час игра, когато баварците изпуснаха Патрик Херман отдясно. Крилото на Борусия напредна и центрира към непокрития Рафаел, който стреля, а Нойер се опита да спре топката, но я изпусна и тя мина голлинията.

В 77-ата минута Херман комбинира с Кристоф Крамер, който напредна през центъра и подаде към Рафаел. Бразилецът с прецизен шут преодоля за втори път в мача Нойер за своя седми гол през сезона, оформяйки крайния резултат.