Баварците с погром срещу Бременските музиканти

Байерн Мюнхен записа разгромен успех с 4:0 при визитата си на Вердер Бремен в двубой от 25-ия кръг на Бундеслигата. В 24-ата минута Томас Мюлер откри резултата. Той бе изведен с чудесен пас от Левандовски и остана сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее. Защитата на Вердер не се ориентира и Гьотце подаде на Мюлер, който не сбърка при втория си опит - 1:0. Точно преди почивката Давид Алаба удвои от фаул.

През втората част "бременските музиканти" се активизираха и вкараха попадение, което за тяхна жалост беше отменено. Четвърт час преди края Байерн стигна до нов гол след светкавична контраатака, в основата, на която бе Боатенг. Мюлер прехвърли вратаря и Левандовски вкара с глава на празна врата за класическото 3:0. В добавеното време полякът вкара втория си гол, с което оформи крайния резултат.

След днешния си успех баварците събраха 64 точки и имат 14 пункта повече от преследвача Волфсбург, който играе утре. Вердер е девети с 33 точки.