Шалке и Вердер с победи

Шалке 04 записа успех у дома над Хофенхайм с 3:1 в среща от кръга на Бундеслигата. Кристиан Фукс (12) след пас на Хьогер и Макс Майер (41) след асистенция на Чупо-Мотинг осигуриха комфортна преднина на "миньорите" още пред почивката. Отново Макс Майер (53) след ново извеждащо подаване на Чупо-Мотинг се разписа и направи разликата класическа, а Кевин Фоланд (73) реализира почетното попадение за гостите след пас на Адам Салай.

След успеха си тимът от Гелзенкирхен е на четвърто място с 38 точки. Хофенхайм заема седма позиция с 33 точки.

В същото време Фрайбург отстъпи у дома на Вердер с 0:1. Победата на "бременските музиканти" дойде след попадение на Франко ди Санто в 35-ата минута, възползвал се от извеждащо подаване на Йоцтунали. Така тимът от Бремен събра 33 точки и се изкачи до осма позиция. Брайзгауци пък са на предпоследното 17-о място с 22 точки.