Байерн писа шестица на Падерборн

Байерн Мюнхен победи с 6:0 новака Падерборн като гост в среща от кръга на Бундеслигата. По два пъти се разписаха Роберт Левандовски и Ариен Робен, а по едно попадение добавиха Франк Рибери и Мичел Вайзер.

Баварците откриха резултата в 24-ата минута, когато след продължително разиграване Ариен Робен намери Левандовски зад гърба на отбраната и той пусна кълбото под плонжа на вратаря. В 37-ата минута полякът вкара втория си гол, след като се възползва от центрирането на Франк Рибери отляво и засече топката на два метра от голлинията. Робен вкара първото си попадение в 63-ата минута, когато съдията отсъди дузпа и показа червен картон на Флориан Хартхерц.

С човек повече баварците вкараха още три гола. Първият беше дело на Рибери в 72-ата минута, след удар от воле от 12 метра. Малко по-късно Вайзер направи 5:0, прехвърляйки вратаря Лукас Крузе. Последното попадение дойде в 86-ата минута, когато Рибери проби и поднесе топката на Робен, който не пропусна да вкара втория си гол.