Дортмунд с важен успех срещу Щутгарт

Борусия Дортмунд записа важен успех, надигравайки Щутгарт с 3:2 като гост в среща от 22-ия кръг на Бундеслигата. "Жълто-черните" откриха резултата чрез Пиер-Емерик Обамеянг в 25-ата минута. Тогава Марко Ройс намери Шинджи Кагава, а японецът директно продължи за дебнещия на ръба на засадата Обамеянг, който разстреля Улрайх.

Илкай Гюндоган (39') върна аванса на своите, след като преди това Клайн изравни от дузпа за швабите в 32-ата минута. С втора асистенция се отчете Шинджи Кагава.

Нови два гола паднаха в края на второто полувреме. Преди това второ попадение на Обамеянг бе отменено заради засада, но минута преди края Марко Ройс сложи точка на спора, разписвайки се за 3:1. Домакините все пак намалиха пасива си веднага след това при едно изпълнение на корнер, след което Нидермайер оформи крайния резултат.

"Жълто-черните" събраха 25 точки и се изкачиха до десета позиция в таблицата, докато Щутгарт остава на дъното с 18 пункта.