Леверкузен и Дортмунд с незадоволително равенство

Байер Леверкузен и Борусия Дортмунд не успяха да се победят, завършвайки наравно при резултат 0:0 в среща от 18-ия кръг на Бундеслигата. Резултатът не устройва и двата тима, с оглед на това, че "жълто-черните" се опитват да се отлепят от дъното на таблицата, а амбициите на "аспирините" са свързани с място, даващо право на участие в Шампионка лига.

През първата част Леверкузен пропиляха няколко добри положения, а Дортмунд имаше своя шанс в 50-ата минута, когато Чиро Имобиле стреля по диагонала, но Бернд Лено спаси. Последваха още добри положения пред гостите, които не могат да се събудят от този кошмарен сезон, който правят. Леверкузен от своя страна също пропуснаха няколко добри положения след почивката, най-доброто, от които бе в 75-ата минута, когато Кастро излезе очи в очи с Вайденфелер, но прехвърли вратата.