Аспирините не спряха победния ход на Байерн (видео)

Байерн Мюнхен записа минимална победа с 1:0 при домакинството си срещу Байер Леверкузен в мач от 14-ия кръг на Бундеслигата. Малко преди почивката играчите на Байерн достигнаха до гол, който бе отменен заради нарушение срещу вратаря Лено.

Все пак домакините откриха резултата в 51-та минута. Тогава Алонсо свали топката с глава към Рибери, който с мощен шут отбеляза за 1:0. В 56-та минута Мюлер отправи силен шут, отбит от Лено в гредата. След това вратарят на Леверкузен трябваше да отразява и удар на Робен. До края на мача баварците създадоха още доста положения, но така и не успяха да стигнат до втори гол.

След тази победа Байерн продължава да оглавява класирането на Бундеслигата с актив от 36 точки, на 7 пред преследвачите от Волфсбург. Байер Леверкузен се намира на 4-та позиция с актив от 23 точки.