Шалке взе дербито с Дортмунд (видео)

Шалке 04 победи с 2:1 Борусия Дортмунд в дербито от кръга на Бундеслигата. И трите попадения в динамичния мач бяха отбелязани през първата част.

В Гелзенкирхен мачът беше интересен. Още в десетата минута Жоел Матип се измъкна от опеката на Матс Хумелс при изпълнение на ъглов удар, стреля с глава отблизо и отбеляза - 1:0.

В 23-тата минута Хунтелаар отправи удар с глава, спасен от Вайденфелер. Защитата на гостите не се намеси добре и позволи на Чупо-Мотинг да стреля силно с левия крак, пращайки кълбото в долния десен ъгъл.

Борусия бързо намали изоставането си, като това стана само три минути по-късно. Адриан Рамос напредна по дясното крило и прати топката в наказателното поле, откъдето непокритият Пиер-Емерик Обамеянг я насочи във вратата, оформяйки крайния резултат.

След почивката и двата тима имаха шансове за нов гол, но това така и не се случи. С успеха си Шалке изпревари големия си съперник, като събра осем точки и е седми. Борусия е девети със седем.