Силен Байерн измести Падерборн от първото място (видео)

Байерн Мюнхен записа разгромна победа с 4:0 над Падерборн в двубой от петия кръг на германската Бундеслига, състоял се на стадион "Алианц Арена". Преди този мач гостите бяха лидери в класирането, но след този мач отборите ще променят местата си.

Иначе баварците свършиха работата си още през първото полувреме. Марио Гьотце откри резултата в осмата минута. Малко след това Роберт Левандовски удвои аванса на своя нов отбор, но при повторенията останаха съмнения за засада. През второто полувреме домакините намалиха оборотите, но десет минути преди края Гьотце вкара втория си гол и направи резултата класически. Малко след това Томас Мюлер оформи крайния резултат.

Байерн събра 11 точки и се изстреля на върха в класирането, докато Падерборн остана с 8 точки, смъквайки се на четвърта позиция.