Дортмунд с труден успех над Хофе (видео)

Борусия Дортмунд се наложи над Хофенхайм с 3:2 в двубой от 33-ия кръг на Бундеслигата. Гостите откриха резултата в начало на мача чрез Роберто Фирмино, който се разписа след удар от 15 метра. В рамките на пет минути Борусия обърна развоя на срещата с три бързо попадения. Първо в 29-ата минута Сократис подаде към Кевин Гроскройц, чийто удар от двайсет метра се оказа неспасяем.

В следващата атака Левандовски разтегли вдясно към Марко Ройс, чието  подаване бе засечено с летящ плонж от Хенрих Мхитарян. В 34-ата Пишчел покачи на 3:1, а в 66-ата минута Никлас Зюле отбеляза попадение от над 30 метра, но до изравнителен гол така и не се стигна. След този мач Борусия Дортмунд събра 68 точки, а Хофенхайм има 41 пункта на сметката си.