Байерн с погром срещу закъсалия Хамбургер (видео)

Байерн Мюнхен разгроми Хамбургер с 4:1 като гост в среща от 33-ия кръг на Бундеслигата. Баварците поведоха след малко повече от половин час игра с попадение на Марио Гьотце, играл на двойно подаване с Ариен Робен. Десет минути след почивката Гьотце вкара втория си гол в срещата, като и този път бе след подаване на Робен. В 69-ата минута Гьотце оформи своя хеттрик и направи резултата класически. Робен стреля към Адлер, а той спаси, но топката се озова у Томас Мюлер, който свали с глава към Марио Гьотце и той разстреля вратаря за 3:0.

Три минути след това Чалханоглу намали след индивидуален пробив. 120 секунди по-късно резервата Клаудио Писаро вкарва със задна ножица, оформяйки крайния резултат.

След този мач шампионите вече има 87 точки на сметката си. Хамбургер остава на 16-то място с 27 точки.