Байерн обърна Вердер в мач със седем гола (видео)

Байерн Мюнхен разгроми Вердер Бремен с 5:2 в среща от 32-ия кръг на Бундеслигата. "Бременските музиканти" откриха резултата в 10-ата минута след бърза контраатака и точен завършващ удар на Гебре Селасие, но десет минути по-късно Клаудио Писаро асистира за Франк Рибери, който изравни - 1:1. Противно на логиката Аарън Хънт отново изведе Вердер напред в резултата след като завърши успешно една контраатака на тима в 36-ата минута.

Малко след почивката шампионите реализираха три гола в рамките на осем минути. Две попадения срещу бившия си отбор заби Писаро (53' и 57'), а Швайнщайгер се разписа с глава в 61-ата минута. Четвърт час преди края Ариен Робен също записа името си сред голмайсторите, като стори това само няколко секунди след като се появи на терена като смяна.

След този успех Байерн събра 84 точки и отдавна си е осигурил шампионската титла, а Вердер Бремен остава с 36 пункта на 14-та позиция.