Хеттрик на Ройс върна Дортмунд на второто място (видео)

Борусия Дортмунд записа успех с 3:2 като гост на Щутгарт. По този начин "жълто-черните" си върнаха 2-то място и вече имат актив от 55 точки. Щутгарт остават на 17-о място с 24 точки.

В 9-ата минута Кристиан Гентнер се разписа и по този начин даде преднина на тима си. Десет минути по-късно Мартин Харнер отбеляза гол и удвои преднината на отбора си, а Траоре асистира при тази ситуация. В 30-ата минута Марко Ройс намали преднината на Щудгарт само до един гол.

В 67-ата минута главният съдия посочи бялата точка в полза на Дортмунд и показа с втори жълт картон Нидермайер. Марко Ройс превърна дузпата в гол и направи резултата 2:2. В 83-ата минута Ройс оформи хеттрика си и по този начин донесе успеха на тима, благодарение и на асистенция на Пиер-Емерик Обамеянг.