Дортмунд и Шалке с победи в Бундеслигата (видео)

Борусия Дортмунд записа класически успех с 3:0 като гост на Хановер в двубой от 26-ия кръг на Бундеслигата. В края на първата част "жълто-черните" откриха резултата чрез Матс Хумелс, който получи подаване от Сократис. Веднага след почивката Роберт Левандовски се справи със защитата на домакините в наказателното поле и наниза второто попадение в тази среща. В добавеното време на мача Марко Ройс също записа името си сред голмайсторите, като по този начин оформи крайния резултат.

След този успех Борусия Дортмунд събра 51 точки, оставайки на втората позиция. Хановер е 11-и, с 29 пункта.

В другите мачове Щутгарт победи Хамбургер с минималното 1:0, а Шалке разгроми Айнтрахт Брауншвайг с 3:1. Волфсбург и Аугсбург не успяха да се победят, завършвайки наравно - 1:1.