Байерн и Шалке громят в Бундеслигата (видео)

Байерн Мюнхен разгроми с 6:1 като гост Волфсбург в среща от 24-ия кръг на Бундеслигата. В 17-ата минута домакините откриха резултата чрез Налдо, който получи пас от Кевин де Брюин. Джердан Шачири изравни 10 минути по-късно и равенството се запази до 63-ата минута. Тогава Томас Мюлер изведе Байерн напред в резултата. След това на два пъти точен беше Марио Манджукич, а по един гол добавиха Франк Рибери и Томас Мюлер. По този начин играчите на Хосеп Гуардиола увеличиха преднината си на върха в класирането на 23 точки преди втория Борусия Дортмунд, който утре гостува на Фрайбург.

Третият в подреждането Байер Леверкузен завърши 1:1 като гост на Хановер. Гостите откриха резултата в 28-ата минута чрез Гонсало Кастро, а пет минути по-късно Антон Рудневс изравни.

Шалке 04 победи Хофенхайм с 4:0 и се изравни по точки с "аспирините". Клаас Ян Хунтераал се отчете с хеттрик, а едно попадение реализира Шинеду Обаси.