Байерн с погром над Шалке (видео)

Байерн Мюнхен разгроми Шалке с 5:1 в дербито на 23-ия кръг в Бундеслигата. Шампионите решиха двубоя в своя полза още преди почивката, когато имаха категоричен аванс от четири попадения.

Те откриха резултата още в третата минута чрез Давид Алаба, който бе точен от удар на фаул. На два пъти после се разписа Ариен Робен, а едно попадението добави Марио Манджукич. В 15-ата минута Робен удвои аванса на своя тим, а в 24-ата Манджукич направи резултата класически. Робен се разписа за 4:0 в 28-ата минута, след точен диагонален удар.

След почивката Байерн намали оборотите, а Рафиня си вкара автогол. Четвърт час преди края Робен оформи своя хеттрик, вкарвайки от дузпа, а минута преди това Пападопулос получи червен картон.

След този успех Байерн събра 65 точки и вече води точно с 20 пункта на втория Борусия Дортмунд. Шалке е четвърти с 41 точки.