Дортмунд с класика срещу Нюрнберг, Леверкузен с поражение у дома (видео)

Борусия Дортмунд записа разгромна победа над Нюрнберг с 3:0 в двубой от 23-ия кръг на Бундеслигата. Всички попадения в този двубой паднаха след почивката. Борусия имаше добри положения и през първата част, но чак в 51-ата минута Матс Хумелс направи добавка пред голлинията за 1:0. Малко след това Левандовски удвои аванса на тима, след като оползотвори пас на Мхитарян. В 83-ата минута самият Мхитарян оформи класическия резултат, след като бе изведен по прекрасен начин от влезлия като резерва Йонас Хофман.

Победата изкачи Борусия Дортмунд на второ място в таблицата, с актив от 45 точки. Нюрнберг е на 13-а позиция с 23 пункта.

В друга среща, играна по същото време Вердер Бремен победи у дома Хамбургер с 1:0, а Леверкузен загуби минимално в мача си срещу Майнц.